GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Teservisdelar 7278376
*
nr 727 8376
Teservisdelar
9 del. Gefle, "Grand"
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2011
kl 18:09:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 07:28:45
1
100 kr
27/11 08:49:18
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53
*
Teservisdelar
nr 727 8376
Teservisdelar
9 del. Gefle, "Grand"
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 07:28:45 | 1 | 100 kr |
27/11 08:49:18 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:53